Teljes élet, változatos ételekkel!
Jó reggelt ropogós szendvics, de akár napközben vagy vacsira is kiváló!
Az a legjobb étel, amit szeretettel készítünk. 🙂
Főleg, ha még reggel kicsit álmosan is, de neki állunk, hogy családunknak egy ilyen finom reggelit varázsoljunk, vagy akár vacsit.
Húgoméknál évek óta rengetek dió terem, így még most is van belőle, 🙂 erre felbuzdulva készült, ez az ínycsiklandozó isteni finomság, érdemes kipróbálni, egy finom kávéval, és persze, ha már elkészült, pihenésképpen, jó csak egy kicsit olvasgathatok is. 🙂
Körtés-camembertes pirítós bagett, pirított dióval
Hozzávalók:
1 db baguette – gluténmentesen itt vagy itt
kókuszolaj
2 körte
1 doboz natúr camembert sajt
egy maréknyi dió
egy csipetnyi *ötbors fűszer
A hozzávalóknál * megjelölt termékeket a négy égtáj Ázsia boltban szoktam vásárolni, online is lehet rendelni:
http://azsiabolt.hu/termekek
http://www.azsiabt.hu/termekek/fszrkev?page=1
Körtés-camembertes pirítós bagett, pirított dióval
elkészítése:
A bagetteket félbe vágjuk, – ha otthon szeretnétek elkészíteni, a bagettet/ciabattát, itt találjátok a receptet.
Egy serpenyőbe kókusz olajat hevítünk és megpirítjuk a bagetteket.
Ezt követően, rászeleteljük vékonyan a körtét, a camembert sajtot rávágjuk vagy tépkedjük, és megszórjuk dióval.
Forró sütőbe tesszük, addig, amíg ráolvad a sajt, annyi idő elég a diónak is, hogy megpiruljon. Figyeljünk rá, ne hagyjuk magára a sütőben, mert hamar elkészül, kb. 5 perc, nehogy elégjen a dió.
Ezt követően már kínálhatjuk is, egy finom kávéval ezt a szuper reggelit, de kényeztető finomság, akár vacsorára is a családnak.
Ha tetszett a recept, kérlek, oszd meg másokkal is, hisz az egészség mindenkié… Köszönöm
További receptekért, tippekért, érdekességekért csatlakozz a facebook oldalamhoz:
https://www.facebook.com/mediterranetelek.klarissza
Jó étvágyat és jó egészséget!
Klarissza
És akkor nézzük, miben milyen vitaminok találhatóak:
Legendás körte
Forrás: vitaminsziget.com/ Kincses Fanni
Nemcsak története, de jótékony hatása is híres.
A legendás körte
- A körte termesztéséről szóló első feljegyzések időszámításunk előtt 3.500-ra nyúlnak vissza.
- Története viszont egészen az ókori mítoszokhoz nyúlik vissza: Zeusz egyik fiát, Tantaloszt az istenek és az emberek ellen elkövetett gonosz tettei miatt az alvilágba küldték, ahol a gaztetteit egy körtefa alatt gyónta meg. Amikor éhes lett, és a feje fölött lógó körtéket meg akarta volna enni, az ágak visszahúzódtak, egészen addig, ameddig nyújtózkodott. Így sosem érte el, és mindig éhes maradt.
- A körtével kapcsolatos szomorú társítás a kínaiaknál is megmaradt, ugyanis náluk az elválást és a szomorúságot szimbolizálja.
Talán éppen ezért, nagyon sokáig a nyers körtét rossznak, sőt mérgezőnek tartották. Ezt a nézet a francia király XIV. Lajos korában változott meg. Akkor már ínyencségnek számított és nagy tiszteletnek örvendett. Mára pedig az egyik legkedveltebb gyümölcs lett.
A körte jótékony hatása
A Közép-Ázsiából és Perzsiából származó gyümölcs nemcsak ízletes és zamatos, hanem, jótékonyan hat a szervezetünkre. Magas ásványi anyag (kálcium, magnézium, kálium, cink, vas, jód) és vitamintartalma miatt (A-, B1-, B2-, C-vitamin) számos betegség ellenszereként használható. A reuma, ízületi gyulladás, a kimerültség, a depresszió, a vérszegénység, a tuberkulózis és a hasmenés mind megelőzhető a fogyasztása által, sőt, az orvosok azt állítják, hogy a végbélrák kialakulását is megakadályozza.
A körte fruktóz-tartalma miatt a cukorbetegek számára is ehető gyümölcs. Egyetlen körtével biztosíthatjuk a napi C vitamin és kálium szükségletet, de kúraszerűen is fel lehet használni: egyaránt egészséges, akár gyümölcsléként, akár szárított formában visszük be a szervezetbe. A fél óráig főzött körte leve pedig energiaitalként használható a nagy szellemi erőfeszítések idején. Román dietetikusok szerint a körte az egyik legjobb orvosság depresszió ellen, de emellett rengeteg betegséget lehet megelőzni vele. A gyomorkímélő diétákhoz, illetve alacsony kalóriatartalma miatt a fogyókúrázóknak is ajánlják fogyasztását.
CAMEMBERT SAJT – Fehérpenészes lágy francia sajt
Forrás: gasztroabc.hu
Sok sajt a középkor óta létezik, hiszen kolostorokban készítették annak idején, ezzel szemben a camembert csupán 200 éves. Ez az egyetlen sajtfajta, melynek feltalálóját – egyes vélemények szerint – név szerint ismerjük.
Marie Harel parasztasszony egy normandiai faluban, Vimoutiers-ben élt. A francia forradalom idején felfogadott egy Brie környéki papot, aki a sajtkészítés közben a keze alá dolgozott. A vendég ismeretei és Normandia – egyébiránt a legfinomabb calvados hazája – virágzó baktériumflórái szerencsésen egymásra találtak, és ebből az együttműködésből különösen finom termék született, melyből Marie asszony tenyérnyi, kb. negyedkilós, kerek sajtokat formált.
1880 óta csomagolják vékony falú, kerek háncsdobozba, mely csak növelte hírét, miközben a camembert bejárta az országot.
A camembert lágy sajt, friss, nyers tejből készül, mely a borjak gyomrából nyert oltóanyag hatására megalszik. Ezután a sajtmasszát formákba öntik. Megsózzák, és a sajt érlelődni kezd. Tipikus fehérpenész köpenyének kialakulását mostanság a sajtüzemekben nemes penésszel gyorsítják. Kettős állománya van, a középen található “túrós” mag az érés során egyre kisebb lesz, a fölötte lévő rész pedig krémessé válik. Magas kalciumtartalma és a nemes penész rétegben rejlő B-vitamin teszi még értékesebbé.
A tradicionális natúr camembert sajt mellett finom fűszerekkel ízesített változatok színesítik a választékot.
Mielőtt az ínyencek rávethetnék magukat a camambert-re, a sajtnak legalább 3 hétig érlelődnie kell. Ekkorra halványpirosas héja alatt a belseje lágy sárgás, ha még tovább érik, már-már folyós lesz, és intenzív illatot áraszt. Egyébként nyáron és ősszel a legfinomabb.
Csontba zárt egészség: A dió
Kevesen tudják, hogy a dió számos ásványi anyagot és vitamint tartalmaz.
A dió története
A diófa Perzsiából származik, melynek közel 21 fajtája ismert a világban. A fa csonthéjas gyümölcse a dió. Neve a latin Juglans regia-ból származik, mely király diót jelent. Elnevezéséhez többféle történet is kapcsolódik. Egyesek szerint Jupiter főistenről kapta a nevét, hiszen az istenek kedvelt gyümölcse volt. Míg mások szerint azért kapta királyi titulusát, mert a diófa koronája hatalmas. Őseink a Volga vidékén ismerkedtek meg a dióval és hozták magukkal hazánkba. Azóta sikere töretlen és számos jótékony hatása van a szervezetünkre.
A dió jótékony hatása
Számos ásványi anyagot, és vitamint tartalmaz ez a kicsi dió. Érdemes hát megismerkedni egészségügyi hatásaival is.
- A dió nagyszerű forrása a telítetlen zsírsavaknak, és néhány szem dió egy-egy magas zsírtartalmú, nehéz étkezés után normalizálhatja a koleszterinszintet.
- A dió segít megőrizni a vérerek rugalmasságát is.
- A gyümölcsben ráadásul sok omega-3 zsírsav és antioxidáns is található. Néhány tanulmány szerint napi egy uncia dió elropogtatása segít megvédeni a szívet a betegségektől.
- Vértisztító, serkenti az emésztést, ugyanakkor bélféregűző hatásáról is ismert. Nagyon hatékony gyomor- és bélhurut ellen.
- Kutatások kimutatták, hogy a diófogyasztás csökkentheti a 2-es típusú cukorbetegséget nőknél. Olyan nők, akik egy héten keresztül megettek több mint 1 unciás adag diót, 27 százalék csökkenti a 2-es típusú cukorbetegség kockázatát, mint azoknak a nőknek, akik ritkán vagy soha nem esznek diókat.
- A legújabb kutatások azt is kimutatták, hogy fontos szerepe van a rák megelőzésében, mert a dióban található polifenolok egyes tagjai antimutagén és antioxidáns aktivitással bírnak, így segítenek a rákburjánzás kialakulásának megakadályozásában.
- Számos jótékony hatását a kozmetikai ipar sem nézte tétlenül. Bőrbetegségekre, pattanások, kelések, fekélyek, ekcéma esetén lemosásra, borogatására, gyulladásgátlásra használják, aranyér ellen pedig a levélből készített ülőfürdő ajánlott.
Mi található egy dióban?
Összetétele (94 százalék teljes meghámozott diósúly):
- Víz (4 százalék teljes meghámozott diósúly)
- Zsír (komponált hét különböző zsírsav, köztük a lényeges zsírsavak, linoleic sav (la) és alpha-linolenic sav (ALA), egy omega-3 zsírsav)
- Fehérje (18 különböző aminosavból állt)
- Szénhidrát (három különböző fajta cukorból állt)
- Élelmi rost
Ásványi anyagok (1 százalék teljes meghámozott diósúly):
- Kálcium
- Vas
- Magnézium
- Foszfor
- Kálium
- Nátrium
- Cink
- Réz
- Mangán
- Szelén
Vitaminok (0.3 százalék teljes meghámozott diósúly):
- Thiamin
- C vitamin
- Ribofavin
- Niacin
- Pantothenic savanyú
- Vitamin B6
- Folsav
- Vitamin A
- Vitamin E (alpha-tocopherol)
- Vitamin E (delta-tocopherol)
- Vitamin E (gamma-tocopherol)
- Vitamin K
Üdv. ,
Klarissza
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: